strona główna strona główna strona główna
 
O zespole...
 

Spotkania

Historia tego zespołu składa się ze spotkań. Głównie, a może nawet wyłącznie.

Pierwsi byli Tomek i Bartek. Dwóch speców od piosenek nieobojętnych, z tekstami dla wrażliwych. Polubili się od razu, połączyła ich wymiana słów i dźwięków. Poznali się nieco później.

Agnieszkę poznał Tomek. Agnieszka miała na muzykę to samo spojrzenie z innego punktu widzenia. Muzykować zaczęli wkrótce później.

Jarka znali już wcześniej. Muzycznie spotkali się w górach.

Zostali ze sobą na dobre.

Ważnych spotkań było więcej, z Pauliną - siostrą Tomka i Tomkiem - bratem Jarka, i Maćkiem ze studia - którzy pokazali piękno muzykowania, Łukaszem - który wpadł do studia tylko na chwilę a został na dłużej, Wojtkiem i jego psem - od 18-tej do 6-tej - że aż Bartek dwieście kilometrów dojechał, Sylwkiem, Krysią i Andrzejem - co pod sierpniowymi gwiazdami nad potokiem rozpętali małą wojnę o Bieszczady, Bacą - który nad ranem witał dobrym słowem, Harisem - który słuchał tekstów i palcem groził, Siostrami i ich Braćmi - co podorastali niewiadomo kiedy, przyjaciółmi na koncertach i po koncertach, towarzyszami rozmów do rana i grania od rana. W zespole na stałe, lub na kilka minut.

Nie byłoby bez nich grupy Pelton. Bo i po co miałaby być.

Obecnie

zespół występuje w składzie:

Bartosz Zalewski

specjalista od malowania piosenek słowami. Jest autorem, lub współautorem większości piosenek na płycie. Swoją wrażliwość wyraża werbalnie i muzycznie.
W zespole śpiewa i gra na gitarze, przeważnie basowej.

Jarek Fojgt

Jego talent można porównać jedynie z jego poczuciem humoru i pogodą ducha. Optymizm Jarka ma charakter zakaźny.
W grupie Pelton odpowiada za rytm.

Agnieszka Biniek

Osoba obdarzona niezwykłym talentem muzycznym. Posiada skrzypce o duszy cygańsko - romatycznej, góralsko - zadziornej i karkołomno - jazującej w jednym smyczku. Czasem udaje całą orkiestrę. Gra również na innych instrumentach o czym mówić nie lubi. Lubi za to śpiewać - również nie o tym. W wolnych chwilach maluje.
Do grupy Pelton Agnieszka wnosi muzykę.

Tomek Jarmużewski

Rzadko spotykany typ romantyka realistycznego. Równie dobrze się czuje w drodze do marzeń, jak w drodze od marzeń do działania. W piosenkach opowiada o rzeczach prostych i bliskich człowiekowi zagubionemu w codziennym pośpiechu pędzącego świata - miłości, marzeniach, romantycznej tęsknocie za wolnością.
W zespole Tomek odpowiada również za kontakt z rzeczywistością.

 

 

strona główna | na górę strony | poprzednia strona
Wydarzenia | Koncerty | Muzyka | O zespole | Linki | Kontakt

oficjalna strona grupy Pelton: Bartosz Zalewski, Agnieszka Biniek, Jarek Fojgt, Tomek Jarmużewski